15.5 C
Brno
Sobota, 30 září, 2023

Ceny ropy mírně klesly, drží se však poblíž dvouměsíčního maxima

Ceny ropy v pátek mírně klesly, nadále se však drží poblíž dvouměsíčního maxima. Navíc, za celý týden se očekává jejich růst, přičemž cena ropy Brent směřuje k nejvýraznějšímu týdennímu růstu za šest týdnů.
Ceny ropy v pátek mírně klesly, nadále se však drží poblíž dvouměsíčního maxima. Navíc, za celý týden se očekává jejich růst, přičemž cena ropy Brent směřuje k nejvýraznějšímu týdennímu růstu za šest týdnů. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters a údajů agentury Bloomberg.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v červenci dosáhla do 7:52 SELČ 117,31 USD (109,67 eura) za barel (159 litrů). Oproti předchozí uzávěrce to znamená pokles o 9 centů. Během pátečního obchodování přitom nakrátko vzrostla na 118,17 USD/barel a za celý týden směřuje k 4% růstu.

Cena americké lehké ropy WTI dosáhla 113,95 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to představuje pokles o 14 centů. Za celý týden však, podobně jako Brent, směřuje k růstu, i když výrazně slabšímu. Očekává se, že za týden zaznamená růst o necelé procento.

Oil nozzle pump isolated in petrol service station at night with the black color background and copy space

Ceny ropy se tak stále drží na vysoké úrovni. Důvodem jsou očekávání, že Evropská unie se nakonec dohodne na zákazu dovozu ruské ropy, jakož i začátek motoristické sezóny v USA. To znamená zvýšenou poptávku po pohonných látkách.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články