10.8 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Zahraniční auta využili poslední možnosti tankovat v Maďarsku za regulovanou cenu

Maďarské příhraniční čerpací stanice ve čtvrtek (26. 5.) do půlnoci zažily nápor vozidel ze zahraničí včetně Slovenska, aby využily do půlnoci poslední možnosti natankovat základní druhy pohonných látek za regulované ceny. Informuje zpravodaj TASR v Budapešti s odvoláním na zpravodajský server atv.hu.

V Győru půlhodinu před půlnocí čekala podle statusů zveřejněných na Facebooku dlouhá řada slovenských vozů před jedním z čerpadel, podobná byla situace iv Mosonmagyaróváru či v Komáromu.

Ve smyslu nařízení maďarské vlády od pátku budou moci v Maďarsku tankovat pohonné látky za regulované ceny pouze vozidla s maďarským evidenčním číslem. Výjimkou jsou zahraniční auta ze zemí, ve kterých jsou ceny pohonných hmot také regulovány, přičemž seznam takových zemí zveřejní ministr zahraničních věcí.

Šéf úřadu vlády Gergely Gulyás ve čtvrtek na tiskové konferenci v Budapešti vyzdvihl, že v Evropě lze natankovat nejlevnější v Maďarsku, proto v příhraničních oblastech vznikla „tankovací turistika“ ze sousedních zemí, která již ohrožuje bezpečnost dodávek pohonných hmot.

Road gas station. Hoses for refueling the machine. Petrol pump. Oil prices affected gas prices. Night refueling of vehicles with fuel.

„Zneužívají situace, ve které je maďarská cena 480 forintů (1,23 eura) za litr oproti 700 až 900 forintové ceně v jiných zemích Evropy,“ dodal Gulyás. Upřesnil, že s vozidly zahraničních evidenčních čísel bude možné tankovat pohonné látky pouze za tržní cenu, ta je aktuálně v případě základního druhu benzinu 661 forintů a nafty 679 forintů.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články