10.8 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Francouzský maloobchodní řetězec Auchan neplánuje odchod z ruského trhu

Francouzský maloobchodní řetězec Auchan neplánuje změny ve své obchodní strategii v Rusku nebo struktuře svých ruských provozů. Uvedla to v těchto dnech ruská divize francouzské společnosti pro agenturu Reuters.

Divize Auchan Russia tak reagovala poté, co se v některých ruských médiích objevily zprávy, že Auchan by mohl trh opustit a kontrolu nad ruskými provozy přesunout na třetí stranu. „Hlavním cílem Auchan Retail Russia je poskytovat obyvatelům kvalitní výrobky za přijatelné ceny. V současnosti Auchan žádné změny ve své strategii nebo v rámci celkové organizace společnosti neplánuje,“ uvedla pro Reuters divize Auchan Russia.

Contemplating businessman in the restaurant feeling sad. Full concentration on work. Confident mature man working on laptop while sitting at his working place in office. Tired manager sitting in restaurant surrounded with coffee and laptop computer having tired look , having pain, being sleepy and exhausted. Tiredness.

Francouzská společnost provozuje v Rusku 231 obchodů a online business a zaměstnává přibližně 30.000 lidí. Řetězec je jednou z mála západních firem, které v zemi zůstaly poté, co Rusko 24. února zaútočilo na Ukrajinu.

Auchan už koncem března oznámil, že nehodlá z ruského trhu odejít, na což ukrajinská vláda reagovala výzvou k bojkotu tohoto řetězce. Na rozdíl od Auchanu se další velké západní společnosti postupně z Ruska stahují. V posledních dnech to byly McDonald´s, Nike, Levi´s či britský maloobchodní řetězec Marks & Spencer.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články