9 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Prezidentka bude při protiinflačním balíku řešit i legislativní proces

Prezidentka Zuzana Čaputová bude při posuzování tvz. protiinflačního balíčku komunikovat s odborníky v daném tématu a zabývat se bude i kvalitou legislativního procesu. Hlava státu má 15 dní od doručení zákona na to, aby legislativu podepsala nebo vrátila Národní radě SR. Neřekla, jestli využije celou lhůtu, záležet to bude na jejím aktuálním programu. Zdůraznila, že chce rozhodnout kvalitně.

„Využiji lhůtu, kterou mám k dispozici na jednak řádné obsahové posouzení tohoto zákona i ve spolupráci s odborníky a také se samozřejmě podívám i na legislativní proces,“ upřesnila hlava státu. „Mé stanovisko bude výsledkem zhodnocení,“ řekla v souvislosti s otázkami, zda uvažuje nad tím, že by dala zákon posoudit Ústavnímu soudu SR.

V souvislosti s protiinflačním balíkem požádali prezidentku o setkání zástupci Sdružení měst a obcí Slovenska i Unie měst Slovenska. Čaputová uvedla, že se samosprávami se ráda setká.

China – East Asia, 2022, Forecasting, Finance, Graph

Město Bratislava apeluje na prezidentku, aby nový zákon nepodepsala. Hlavní město upozorňuje, že protiinflační balíček má být financován zásadním omezením služeb a rozvoje a údržby infrastruktury ve městech a obcích.

Poslanec Národní rady SR za Olano a bratislavský městský poslanec Milan Vetrák zase vyzval Čaputovou, aby balík podepsala. Pokud by ho vetovala, avizuje, že je připraveno více než 76 poslanců parlamentu její veto prolomit.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články