10.8 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Dedoles požádala o ochranu před věřiteli, chystá restrukturalizaci

Společnost Dedoles čelí po expanzi a investicích v uplynulých letech problémům s dostatkem hotovosti. Firma přijala racionalizační opatření, připravila ozdravný plán a požádala soud o ochranu před věřiteli ao umožnění restrukturalizace. V pátek o tom informovala PR manažerka společnosti Jana Galera Matúšová.

„Realizace restrukturalizačního plánu za podpory a spolupráce věřitelů je nejlepší alternativou nejen pro samotnou firmu, ale zejména její zaměstnance, dodavatele, obchodní partnery a zákazníky,“ uvedla společnost. Firma není dočasně schopna splácet včas své závazky navzdory tomu, že v letošním roce generuje milionové měsíční tržby na trzích ve 21 zemích.

V roce 2020 firma vykázala podle portálu FinStat tržby necelých 50 milionů eur a zisk 3,4 milionu eur. Firma se připravovala na ambiciózní růstový program. Během uplynulého roku zásadním způsobem zvýšila počet zaměstnanců a investovala do marketingu a budování značky, ale také do informačních systémů a zejména do poloautomatizovaného nového skladu.

Záměry společnosti však nevyšly. Pro pokles trhu, válku na Ukrajině a všeobecnou nejistotu spotřebitelů z rostoucí inflace k očekávanému růstu nedošlo. „V Dedolesu se nám za deset let podařilo vybudovat unikátní byznys model, který je schopen reagovat na aktuální potřeby zákazníka, stali jsme se tak největším českým e-shopem. To, že náš model funguje dobře, dokazují nejen finanční ukazatele v uplynulých letech, ale i to, že navzdory složitým časům jsme stále schopni generovat tržby, expandovat a prodávat naše produkty ve 21 zemích.Dedoles proto potřebuje pouze získat čas na ozdravení, na co chceme využít dostupné legislativní nástroje. Nehledáme cestu jak odepsat naše dluhy, ale právě naopak, chceme splatit naše závazky,“ přiblížil ředitel společnosti Jaroslav Chrapko.

Business graph with arrows tending downwards

Součástí restrukturalizačního procesu je aktivní prodej zboží. Dedoles má skladové zásoby, jejichž hodnota podle firmy z pohledu očekávaných tržeb převyšuje stávající závazky. Prodej tak nadále probíhá bez přerušení a naskladněné zboží společnost distribuuje svým zákazníkům. „Realizace ozdravného plánu za podpory a spolupráce věřitelů je cestou k tomu, aby se firma vrátila na růstovou křivku a postupně byly závazky splaceny,“ dodal Chrapko.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články